imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

#VINYLFEST2021

#VINYLFEST2021 Koncert 20 listopada, 19:00 i 21.00

Koncerty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet i Błoto w ramach Vinyl Festiwalu 2021 🤩

Po rocznej przerwie wracamy z Vinyl Festiwalem! Mamy dla Was wyjątkowy wieczór dwóch koncertów.

19:00 Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
21:00 Błoto

Bilety w cenie 30 zł dostępne w recepcji Kompleksu Sztygarka oraz pod linkiem

https://goingapp.pl/wydarzenie/eskaubei-tomek-nowak-quartet-i-bloto-vinyl-festiwalu-2021/listopad-2021

 

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju band regularnie, od 7 lat łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Zespół jest po wydaniu trzech świetnie przyjętych albumów oraz projektu „Muzyczny Tyrmand” inspirowanego twórczością Leopolda Tyrmanda oraz jego związkami z jazzem. EiTNQ stworzyli również programy koncertowe z udziałem wybitnych osobistości polskiego jazzu – Agi Zaryan i Michała Urbaniaka.  Na swoich koncertach, których odbyło się już blisko 150, zespół łączy kilka pokoleń słuchaczy – w sposób przystępny ukazując słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej oraz jazzu, a jazzowej publiczności rap, podany w formie łamiącej stereotypy. W skład grupy wchodzą znakomici muzycy jazzowi młodego i średniego pokolenia oraz znacząca postać polskiego hip hopowego undergroundu, raper Eskaubei.

Zespół 2 lata z rzędu podwójnie zwyciężył w plebiscycie RadiaJazz.FM i magazynu JazzPress w kategoriach „polski jazzowy zespół roku” i „polska jazzowa płyta roku”. Dwa razy z rzędu wystąpił również na zaproszenie organizatorów na festiwalu Jazz nad Odrą, wzbudzając falę pozytywnego odbioru. Występował również na innych ważnych festiwalach m.in. Hip Hop Kemp, Tarnów Jazz Contest, Jazz Wolności, Hałda Jazz, Jazzonalia czy RCK PRO Jazz. Podczas Krakowskich Zaduszek Jazzowych + w 2020 roku z zespołem wystąpił Krzesimir Dębski.

Podczas Chorzów Vinyl Festiwal zespół zaprezentuje m.in. materiał z winyla „Tyrmand to Jazz”, który ukaże się tego dnia nakładem „JuNouMi Records” i będzie dostępny podczas targów.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet wystąpią w składzie:

Eskaubei – rap
Tomasz Nowak – trąbka
Piotr Bolanowski – instr. klawiszowe
Alan Wykpisz – git. basowa
Maksymilian Olszewski – perkusja
Wojciech Długosz „Mr Krime”- gramofon, syntezator, instr. perkusyjne

 

BŁOTO

Błoto to zespół który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się zmniejszał. W samochodzie zostali: Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy / perkusjonalia).

Było piątkowe popołudnie gdy zespół mijał Gdańsk. Między słowami w drodze do Wejherowa, padło hasło, że w pobliżu jest fajne studio… Wolny wieczór, zgrana do granic możliwości sekcja rytmiczna w trasie i duży potencjał kreatywności drzemiący w formującym się właśnie Błocie, wywołał we wszystkich duży entuzjazm. Niestety studio, które zespół mijał nie było gotowe do wykorzystania terminie “na za trzy godziny”. Na szczęście rozpalone chęci na nagranie czegoś nowego nie zatrzymały grupy. Wielką gościnnością wykazał się Grzegorz Skawiński (legendarne Kombi), który udostępnił w piątkowy wieczór świetnie wyposażone studio Maska. To właśnie tam narodziło się Błoto. Po dwóch latach od tych wydarzeń, zespół kontynuuje współpracę, wydając kolejne albumy.

Po zaskakującym sukcesie debiutanckiej płyty kwartetu Błoto nie opadł jeszcze kurz… Pandemia pokrzyżowała wszystkie plany promocyjne, przez co zespół nie zdążył nawet dobrze ograć albumu koncertami i mimo błyskawicznego wyprzedania całego nakładu, band nie zdecydował się na kolejny repress. Idąc za ciosem, znane z improwizacji w trudnych warunkach Błoto wydało drugi w 2020 roku album pt. “Kwiatostan” we współpracy Astigmatic Records z warszawskim klubem Jassmine.

Na początku 2021 otaczająca nas rzeczywistość nadal dostarczała zespołowi inspiracji do tworzenia. Dlatego kwartet Błoto posiadając kolejny punkt zaczepny potrzebował jedynie małego impulsu do wejścia do studia. Powodem do następnego muzycznego spotkania okazał się Program Drugi Polskiego Radia, który wyszedł z inicjatywą zaproszenia zespołu do “Domówki z Dwójką”. Taki był zaczyn do powstania “Kwasów i zasad”. Trzeciej pełnoprawnej płyty Błota.  Zespół zawsze poruszał się w sferze metafor bliskich naturze. Podobnie jest i tym razem, jednak Błoto weszło głębiej w „związki chemiczne” zwane kwasami i zasadami. Ostatecznie temat płyty zmyślnie omija bezpośrednie znaczenie tych słów, ponownie bawiąc się konwencją. Zestaw wyimprowizowanych beatów, odnosi się do relacji międzyludzkich, które w dzisiejszych czasach często posiadają skrajny, żrący i wybuchowy charakter, dlatego potrzebujemy ram które pozwolą im przeciwdziałać.

Muzyka wrocławskiego kwartetu jest mocno osadzona na brutalnych hip-hopowych fundamentach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała. Czasów niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Następuje erozja naszej gleby i systemów społecznych.

Skład zespołu:

Latarnik – pianino, syntezatory, perkusjonalia
Wuja HZG – gitara basowa, janczary
Cancer G – perkusja
OlafSaxx – saksofony, syntezatory, perkusjonalia

Dyskografia:

Błoto – Erozje  [Astigmatic Records, 2020]
Błoto – Kwiatostan [Astigmatic Records, 2020]
Błoto – Kwasy i zasady [Astigmatic Records, 2021]

Social Media:

https://www.facebook.com/blotoquartet/
https://www.instagram.com/bloto_quartet/
https://bloto.bandcamp.com/

 

#VINYLFEST2021 Program

Jeśli jesteście znudzeni pandemiczną codziennością i tęsknicie za normalnością, to dobrze trafiliście… Zapraszamy Was na Vinyl Festival! Jest to najbardziej klimatyczna impreza tego roku stworzona z miłości do muzyki, sztuki i poznawania nowych, pozytywnie zakręconych ludzi. Spotkania z artystami, koncerty, Wielka Giełda Płytowa, na której znajdziecie mnóstwo ciekawych, niepowtarzalnych tytułów płytowych oraz specjalne, limitowane wydawnictwa przygotowane z myślą o festiwalu, to tylko niektóre z atrakcji jakie dla Was przygotowaliśmy. Zainteresowani? Mamy nadzieję, że tak i dacie się porwać na najbardziej klimatyczny event tego roku…

Więcej szczegółowych informacji wkrótce!

 

 

 

Powrót