imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Interdyscyplinarny Ośrodek Edukacji i Kultury „Gruba Sztuki” to miejsce twórczego i kreatywnego rozwoju poprzez różnorodne działania kulturalne, miejsce rozwijania swoich pasji i spędzania wolnego czasu, miejsce przyjaznych rodzinom spotkań. Prowadzi, inicjuje i wspiera działania w obszarze i na pograniczu różnych dziedzin sztuki: teatru, plastyki, muzyki, literatury, filmu. W postindustrialnej przestrzeni kompleksu „Sztygarka” organizuje warsztaty, koncerty, wystawy, wykłady, spotkania, pokazy, spektakle i konkursy.

„Rodzinne Weekendy ze Sztuką” to comiesięczne warsztaty organizowane od 2014 roku. Celem tych działań jest nauka bycia ze sztuką, poznawanie rzeczywistości przez pryzmat sztuki, zabawa i rozwój osobowości. Zajęcia z elementami pedagogiki zabawy i doświadczania warsztatowego różnych materiałów i narzędzi kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 12 lat oraz ich opiekunów.

„Artystyczne Warsztaty Mistrzowskie” z udziałem zaproszonych twórców są pretekstem do poznania tajemnic warsztatu i języka wypowiedzi artystycznej danego twórcy, a także do poruszania problemów sztuki najnowszej.

„Galeria Młodej Sztuki” organizując wystawy i spotkania jest efektywną promocją twórczości absolwentów, studentów czy uczniów szkół plastycznych.

„Scena młodych”

„Do dzieła!” to spotkania przybliżające sylwetki wybranych mistrzów sztuki dawnej oraz ich dzieła, rozbudzenie nowoczesnego spojrzenia na sztukę i poprzez sztukę.

„Artystyczna szychta” rozwija kreatywność i zdolności twórcze poprzez ekspresję muzyczną.

 

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z recepcją Kompleksu Sztygarka lub pod tel.: 32 249 59 92.

Z przyjemnością informujemy także, że wszystkie zajęcia są bezpłatne!