imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Smaki Gruby Bluesa – Spotkanie III – Marek McCarron Motyka

22 czerwca, 18.00
Gościem trzeciej odsłony Smaków Gruby Bluesa będzie śląski bard, człowiek uśmiechu, Wokalista Roku w Blues Top 2021 – Marek McCarron Motyka. Pochodzący z Bytomia muzyk z kilkudziesięcioletnim stażem to wyjątkowa osobowość w świecie bluesa. Pieśniarz i gitarzysta posługujący się techniką fingerpicking. Muzyka jest pasją, bez której nie wyobraża sobie życia. Gra wszędzie, gdzie chcą, by zagrał: na festiwalach, w klubach, domach kultury, muzeach, szkołach, przedszkolach i na ulicach. Przez kilka lat obdarzał swoją muzyką mieszkańców Francji i Włoch, grając w tamtejszych klubach i na ulicach. Zagrał już około pół tysiąca koncertów, odznaczany licznymi nagrodami.
Człowiek, który jakiś czas temu wczytawszy się w słowa szkockiego mistrza romantyzmu Roberta Burnsa dotknął czułej nuty związków Śląska z całym pięknem świata. Posłuchamy Marka, który z pewnością da świadectwo swojej przynależności do lokalnego świata, z którego wyszedł i universum, którego jest przepiękną cząstką, prawdziwą perłą.
Spotkanie poprowadzi dr Jacek Kurek.

Smaki Gruby Bluesa to cykl spotkań poświęcony artystom i sztuce w formie rozmów, koncertów, wystaw, prezentacji multimedialnych połączonych z wykładami. Leitmotivem jest włączenie do spotkań wątków kulinarnych.

Wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc:
Recepcja Kompleksu Sztygarka
ul. Piotra Skargi 34 d
41-500 Chorzów
tel. 32 249 59 92

Powrót