imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

MAGDA „MAGIC” PISKORCZYK – KONCERT

29 lutego, godz. 19.00, Gruba Bluesa w Sztygarce

MAGIC TOUR Trasa promująca płytę „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” 24 listopada 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magdę i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych dwa lata wcześniej na tymże festiwalu, gdy Magda świętowała dwudziestolecie na scenie. To w tym samym miejscu zadebiutowała w 2001 roku z ówczesnym zespołem i zdobyła Grand Prix, a rok później (też w Białymstoku) rozpoczęła solową karierę.

BILETY w cenie 60 zł w przedsprzedaży 70 zł w Grubie Bluesa przed koncertem (o ile będą jeszcze dostępne) NALEŻY ZAMAWIAĆ WYŁĄCZNIE POD ADRESEM:
bilety@magdapiskorczyk.net lub pod numerem telefonu: 606141688.
Liczba biletów ograniczona.
Po wysłaniu emaila na podany adres, dostaną Państwo potwierdzenie, czy bilety są jeszcze dostępne i jeśli tak, otrzymają Państwo numer konta bankowego, na które należy przelać (w ciągu 24 godzin) odpowiednią kwotę.

Przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues wplecione w walor własnych kompozycji. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, z drugiej – bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa.

Miłość do rytmu, emocje, żywiołowość, radość i poczucie humoru przeplatają się z powagą i głęboką refleksją, a wszystko to przenika i spaja muzyczna wrażliwość oraz osobowość artystki. Niekonwencjonalne wykorzystanie głosu, gitar, perkusjonaliów oraz innych instrumentów nadaje tej muzyce pięknych barw. Wspólne śpiewanie, klaskanie czy pstrykanie to nieodłączne elementy występów Magdy.

Magda „Magic” Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Ośmiokrotna bluesowa wokalistka roku (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013 i 2020). We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.

Wydała 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Sosnowskim, Małgorzatą Ostrowską, Grzegorzem Kapołką, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin’ Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling.

Od 2011 roku regularnie prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest płyta „Magda Piskorczyk Masterclass”.

Magda śpiewa głównie po angielsku i po polsku. Chętnie także sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie, a w 2015 odsłonięto jej tabliczkę w Alei Bluesa w Białymstoku.

Rok 2018 i 2019 obrodziły w kolejne, równorzędne projekty Magdy. W 2018 roku utworzyła projekt “AMERICAN FOLK BLUES” zapraszając do współpracy m.in. mistrza gitar rezofonicznych Jędrzeja Kubiaka. Od 2019 roku współtworzy trio ze znakomitymi niemieckimi muzykami pod nazwą Magda Piskorczyk and the Modern Boogie Woogie Duo. Jednocześnie nie zarzucając działalności swojego podstawowego składu „Magda Piskorczyk”.

 

Powrót