imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

”Chicagowski wieczór” koncert Jamiah Rogers

20 maja (piątek) Kompleks Sztygarka (Restauracja Prezydent) w Chorzowie

zapraszamy na Wieczór chicagowski w ramach Chorzów Vinyl Festiwal.

18.00 start imprezy (prezentacja płyt) 
19.00 główny punkt programu
– koncert Jamiah Rogers, a przed i po koncercie do dyspozycji będą chicagowskie smaki. I muzyczne, i kulinarne.

Zaprezentujemy płyty winylowe muzyków wywodzących się bądź nawiązujących do chicagowskiego bluesa, jak Muddy Waters, Buddy Guy czy The Rolling Stones. Do dyspozycji (odpłatnie) będzie kuchnia rodem z USA, a w chicagowski klimat pozwoli nam się też wczuć film dokumentalny, pokazujący Chicago, autorstwa Andrzeja Matysika.

Bilety w cenie 40 zł dostępne w Recepcji Sztygarki i na going.pl.

Jamiah Rogers

Jamiah urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech „frontach”: w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters.

Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: “Taking the stage”(2012) i “Winners Never Quit”(2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii.

W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy „the New Blues Generation”. W maju 2020 po raz pierwszy pojawi się w Polsce i krajach ościennych. Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”

 

Jamiah Rogers – gitara & wokal
Aidan Epstein – gitara basowa
Jalon Allen – perkusja

fotografie promo: Roman Sobus

Bilety: 40 zł dostępne w Recepcji Sztygarki i na going.pl

 

Powrót