imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Wielka giełda płyt / Winylowy bal – on wokół Woodstock

18 maja to dzień pełen atrakcji!

W dniu Wielkiej Giełdy Płytowej zaplanowaliśmy mnóstwo  wydarzeń pod wspólnym hasłem: WINYLOWY BAL – ON. Właśnie lot balonem (na uwięzi) z gramofonem i odsłuchem płyt będzie jednym z wyjątkowych akcentów tego dnia.

Cała mpreza będzie nawiązywała do najsłynniejszego festiwalu świata – Woodstock z 1969 roku.

Pod Wieżą Wyciągową Szybu Prezydent stanie również scena muzyczna, przenosząc nas klimatem niczym do Bethel 69’ roku. Uświetnieniem całego dnia będzie pokaz filmu „Woodstock” z 1970 roku, całość dopełniać będzie wernisaż, sympozjum oraz prezentacja kultowych modeli gitar.
Smaku dodadzą food trucki, które staną pod Wieżą Szybu Prezydent

 

PROGRAM:

10:00 – 16:00 WIELKA GIEŁDA PŁYTOWA

Dziesiątki wystawców i kolekcjonerów z całej Polski, tysiące płyt! Jedyna i niepowtarzalna giełda płytowa, będąca obowiązkowym punktem każdej edycji Vinyl Festival jak co roku zagości w industrialnych przestrzeniach Kompleksu Sztygarka.
Ponadto prezentacje rzadkich wydań i możliwość wygrania płyt w konkursie.

16:30 Adam Lempa: „Portrety muzyków” (Tlenownia)

Wernisaż wystawy z udziałem autora.

17:00 Musica Mundi: „Zanim zwiędną kwiaty, czyli… pół wieku po Woodstock” (Tlenownia)

Sympozjum z udziałem prof. Tadeusza Sławka, dr Jacka Kurka, Bogdana Mizerskiego i Marcina Sitki, współautora książki „Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku”.

18:30 „No i gitara”: Wojciech Łukawski prezentuje kultowe gitary (Gruba Bluesa)

Wyjątkowe, legendarne gitary zaprezentowane przez znanego śląskiego lutnika. Zobaczyć będzie m.in. Fender Stratocaster, Fender Telecaster, Fender Jazz Bass, Fender Precision Bass, Gibson Les Paul, Gibson SG, Gibson ES-335, Gibson ES-195,Gibson Explorer, Gibson V, Music Man – John Petrucci model, Music Man – Steve Lukather model, Music Man – Steve Morse model, Ibanez – Pat Metheny model, Ibanez – Paul Gilbert Model (Gruba Bluesa).
Będzie także okazja do przetestowania kilku modeli, a także wziąć pierwszą, lekcję gry na gitarze!

17:30 Scena muzyczna pod Wieżą Szybu Prezydent

Klimat całego dnia nada scena muzyczna pod Wieżą Szybu Prezydent. Zaprezentują się trzy zespoły, dwa spośród nich uczestniczą w inkubatorze Tak Brzmi Miasto!

17:30 Mikrokosmos

Nie tak dawno temu, całkiem niedaleko od miejsca, w którym właśnie siedzisz piątka ludzi utworzyła krąg, z którego zaczęły wydobywać się dźwięki. Splatały się powoli tworząc frazy i harmonię, coraz bogatsze i bogatsze, aż z ich chaosu wyłonił się Mikrokosmos… Jego członków połączyła miłość do funk’u, groove’u, brzmień wszechświata i energii, która współtworzą.

Łukasz Klec – wokal
Dawid Ptak – bas,
Wojtek Świtalski – perkusja,
Krzysztof Lam – klawisze,
Jakub Byczek – gitara
Daniel „Daniel Pirx Kusak – animacje, VJ

18:30 Hearts Hunters

Hearts Hunters to nietuzinkowy duet rockowy pochodzący z Krakowa. Mimo krótkiego stażu zespół ma już na koncie kilka koncertów między innymi w Katowicach, Bielsku Białej i Krakowie. Dwie osoby dużo energii wyrazisty wokal w połączeniu z rock&rollową gitarą i perkusją zapewnią solidną dawkę dobrej muzyki.

Hubert Gromadzki – perkusja
Bartek Szeliga – gitara i wokal

19:20 Highfive

„Zaczęliśmy grać w byłym burdelu w brudnej piwnicy, gdzie były wielkie pająki i kawałek rury do tańca. Był tam też taki stary, obrzydliwy haziel, ale to w sumie nieważne. Potem straciliśmy ten wspaniały lokal. Jakiś sąsiad nawet zszedł i powiedział „Soundgarden to wy nie będziecie” i miał rację, bo jesteśmy lepsi.

Znaleźliśmy nowe miejsce i gramy dalej. I czujemy że to jest dobre.
Chcemy, żebyście też się o tym przekonali a przede wszystkim usłyszeli, bo szkoda żeby taka muzyka się zmarnowała.
Poczęstujemy was dobrymi, prostymi kawałkami, które mają soczyste teksy i dobrze wysmażone, wpadające w ucho brzmienie. Smacznego”.

Dorota Główkowska – Grzywnowicz – wokal, gitara basowa, harmonijka ustna
Sebastian Grzywnowicz – perkusja
Adam Matejczyk – gitara elektryczna
Daniel Olszycka – gitara elektryczna

20:00 „Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki” (Szyb Prezydent)

Pokaz słynnego filmu w reżyserii Michaela Wadleigha dokumentującego festiwal Woodstock ’69.

19:00 – 22:00 Muzyczny odlot (Teren przy Szybie Prezydent)

Muzyka potrafi unosić do góry – tym razem dosłownie! Wyjątkowe loty balonem (na uwięzi), z gramofonem i odsłuchem płyt winylowych z panoramą Chorzowa w tle.
Lot 30 zł / os (w cenie przelot, poczęstunek szampanem, certyfikat)
Rezerwacje – tel.: 32 249 59 92

Pozostałe atrakcje – wstęp wolny!

Powrót