imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Piotr Wyleżoł Quartet „Human Things”

Z przykrością informujemy, że ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a tym samym mając na uwadze dobro i zdrowie wszystkich słuchaczy przychodzących na koncerty, podjęliśmy decyzję o przełożeniu występu zespołu Piotra Wyleżoła na inny termin. Oczywiście poinformujemy państwa jak tylko zostanie on ustalony. Wszyscy którzy zakupili bilety otrzymają zwrot pieniędzy.

Przepraszamy za niedogodności, ale ważniejsze w najbliższym czasie jest nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, dlatego postanowiliśmy podjąć taką decyzję. Jak Państwo wiecie nie jest to zależne od nas – organizatorów ani od Artystów. 

20 marca 2020, godz. 20.00

Kompleks Sztygarka zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Piotr Wyleżoł Quartet.

Lider zespołu – Piotr Wyleżoł od lat uznawany jest za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych.

„Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” – napisał londyński magazyn „Blues&Soul” (Emrys Baird)

„Human Things” to projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków. To muzyka elegancka, ciepła, wysublimowana, z fortepianem na pierwszym planie, ale która potrafi zaskoczyć zadziornym solo saksofonu Dayny Stephensa czy przepięknymi instrumentalnymi duetami. Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że „Human Things” wykracza poza utarte formuły gatunku (redaktor i ceniony krytyk muzyczny Bogdan Chmura)

Skład:
Piotr Wyleżoł – fortepian & keys
Szymon Mika – gitara
Max Mucha – kontrabas
Dawid Hodek (SK/HUN) – perkusja
Gość specjalny: Grzegorz Dowgiałło – śpiew

Bilety w cenie 50 zł dostępne w serwisie Going. oraz na Recepcji Kompleksu Sztygarka

Powrót