imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Koncertowa oficjalna premiera nowej płyty zespołu Śląska Grupa Bluesowa „TU I TERAZ”

11 lutego 2022, 19.00

„TU I TERAZ” nowa płyta Śląskiej Grupa Bluesowej.

11 lutego o godz.19 zapraszamy do Chorzowskiej „Sztygarki” na oficjalną premierę nowej płyty zespołu Śląska Grupa Bluesowa. To koncertowe spotkanie oraz możliwość wysłuchania wypowiedzi członków zespołu.

Prowadzenie: Andrzej Matysik i Jacek Kurek.

Śląska Grupa Bluesowa jest dzisiaj najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem śląskiego bluesa. Tworzą ją uznani muzycy polskiej sceny rockowej. Wspólnie, w niemal rodzinnej atmosferze tworzą unikalne, nawiązujące do lat 70-tych, brzmienia, podtrzymując tym samym pamięć o śląskich bluesmanach, z którymi przez wiele lat współpracowali.

Śląska Grupa Bluesowa – nowy album w lutym

Fantastyczna wiadomość dla fanów muzyki gitarowej i bluesa! Nowa płyta Śląskiej Grupy Bluesowej, projektu składającego się z czołowych muzyków polskiej sceny bluesowej i rockowej, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions.

„Tu i teraz” to pierwsze wydawnictwo, nagrane po ponad 7 latach od poprzedniej płyty „Kolory bluesa”, już bez udziału śp. Jana Skrzeka i śp. Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół i wieloletnich członków zespołu.

Płyta jest zbiorem premierowych utworów. Muzyka zawarta na płycie jest odwołaniem do blues-rockowej tradycji, z której wywodzi się zespół. To przywołanie niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszył przez dekady muzykom.

Wstęp bezpłatny. Wejściówki do odebrania w Recepcji Sztygarki.

Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Powrót