imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Industriada w Kompleksie Sztygarka i pod Szybem Prezydent

11.09.2021

PROGRAM

12:00 – 18:00 Wejście na taras widokowy odnowionej Wieży Wyciągowej Szybu Prezydent

Industriada w Sztygarce i w cieniu Wieży Wyciągowej Szybu Prezydent nie może odbyć się bez wejścia na taras widokowy tejże. Również w tym roku zapraszamy uczestników Święta Szlaku Zabytków Techniki do pokonania ponad 200 schodów w celu zachwycenia się widokiem rozpościerającym się z tarasu widokowego. Remont Wieży Wyciągowej zakończył się w lipcu br.

14:00 – 18:00 Technika Cię zaskoczy. Techniki aktorskie okiem kamery

Warsztaty aktorskie prowadzone pod okiem doświadczonych prowadzących, którzy dzięki innowacyjnemu podejściu do techniki scenicznej i wykorzystaniu sprzętu filmowego, otwierają nowe przestrzenie i walory sztuki aktorskiej. Możliwość pracy przed kamerą pozwala na szybką korekcję błędów i obserwowanie własnej pracy oraz postępów. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak na planie filmowym w pięknych, inspirujących industrialnych przestrzeniach.

14:00 – 18:00 Sekrety TECHNIK graficznych – serigrafia dla każdego

Autorskie warsztaty przybliżające specyfikę sitodruku, techniki wspólnej dla świata sztuki i przemysłu. Nawiązując do przemysłowej historii miejsca i hasła przewodniego INDUSTRIADY 2021 uczestnicy będą mieli możliwość nadruku motywu industrialnego na papierze lub przyniesionych tekstyliach.

14:00 – 18:00 O czym śpiewają maszyny

O CZYM ŚPIEWAJĄ MASZYNY – warsztaty dźwiękowo-muzyczne, w trakcie których uczestnicy podsłuchują jak brzmi fabryka, kopalnia czy huta, a także z pomocą spreparowanych instrumentów pracują nad techniczną symfonią dźwięków.

14:30 – 15:00, 15:30 – 16:00, 17:00 – 17.30 Mosty, wieże, karuzele…
(w ogrodach żelaza i stali) – prelekcja prowadzona przez dra Jacka Kurka

Multimedialna prelekcja (z muzyką, obrazem i słowem) prowadzona przez dra Jacka Kurka o najbardziej zachwycających konstrukcjach stalowych i żelaznych świata, o tym jakimi są niezwykłymi dziełami sztuki, jak wpisały się w krajobrazy życie społeczności ludzkich, jak i inspirowały malarzy, poetów, muzyków, jak wciąż zdumiewają, choć miały zrazu najbardziej pragmatyczną genezę. I o metaforach (mosty – które łączą ludzi, budowniczy mostów, jako ci którzy łączą, wieże – miejsca schronienia, miejsca, z których widać daleko i pięknie,a także na czas, gdy nadchodzi niebezpieczeństwa, wieże – symbole obecności, znaki tożsamości i sięgania wysoko, karuzele – świat zabaw, fascynujących, niezapomnianych przeżyć, zapamiętywanych do końca życia, miejsca,w których dorośli znów stają się dziećmi). I tak w ogóle żelazno-stalowym pięknie!

O 17.00 odbędą się obie prelekcje: „Mosty, wieże, karuzele… (w ogrodach żelaza i stali)” i „W ubraniu i bez – kostiumy architektoniczne wybranych zabytkowych obiektów”

15:00 – 16:15 Muzyka plus Matematyka – interaktywny spektakl popularno-naukowy HIT

UWAGA! Z przyczyn niezależnych zmuszeni jesteśmy zamienić spektakl „Muzyka i matematyka!” na:
Spektakl „Pierwszy Król pod Szybem”

Król, sztygar, czy prezydent? Kto okaże się prawdziwym władcą podczas naszego teatralnego spotkania na chorzowskiej Industriadzie? Czy poradzi sobie z rozwojem podległego królestwa i nadąży za pojawiającymi się zmianami? Umiejętność opowiadania o rzeczach ważnych z humorem, na wesoło, w sposób dostosowany do wieku odbiorców to jedna z najważniejszych zalet, jakimi charakteryzują się spektakle edukacyjne kolektywu teatralnego Lufcik na Korbkę i Oteatru.

Problematyka zarządzania kopalnią, hutą, miastem, czy całym państwem nie należy do zagadnień łatwych, jednak przedstawiana w umiejętny sposób stanie się zrozumiała także dla najmłodszych widzów. W spektaklu uczymy dbałości o swoje miejsce na świecie oraz pokazujemy dlaczego warto się uczyć i odważnie patrzeć w przyszłość.

Spektakl jest interaktywny. Dzieci uczestniczą czynnie w przedstawieniu, poznają różne techniki lalkarskie, a nawet będą miały szansę wykonać pamiątkowe zdjęcie w odjazdowej maszynie fotograficznej.

Na otarcie łez przy zmianie spektakli przyjedzie fociarka!

🧡🧡16.15 – 18:00 Fociarka na kółkach! 
Odjazdowe i nowoczesne mobilne studio fotograficzne, które daje możliwość
natychmiastowego wydruku zrobionych zdjęć w najwyższej jakości. Niezapomniane chwile na INDUSTRIADZIE utrwalone na zawsze w gronie przyjaciół, rodziny, czy z ulubionym grubiorzem.


15:00 – 15:30, 16:00 – 16:30, 17:00 -17:30 W ubraniu i bez – kostiumy architektoniczne wybranych zabytkowych obiektów przemysłowa Chorzowa. Jak przemysł zaskoczył architekturę – prelekcja prowadzona przez dra Henryka Mercika

Do zobaczenia!

Powrót