imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Festiwal Gitary Elektrycznej

23.10.2021, g. 19:00

Kolejna muzyczna zapowiedź w Sztygarce!

Festiwal Gitary Elektrycznej odbywa się w naszych murach nie po raz pierwszy. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest pamięci Andrzeja Ruska.

Anthimos Apostolis
Parrarel Worlds

Anthimos Apostolis – git., perk.
Robert Szewczuga – bas
Olaf Węgier – sax
Piotr Wyleżoł – piano
I inni

Bilety: 30 zł do nabycia w recepcji Sztygarki

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.
„Miniatures” to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt ‘Theatro’, ‘Back to the North’, ‘Days we can’t forget’ i w końcu ‘Miniatures’. Nie brakuje także nowych kompozycji.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB,
czy solo – z własnymi projektami.

Apostolis Anthimos Parallel Worlds” to nowy projekt w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.

Powrót