imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

BLUESOWA BARBÓRKA

Sztygarka Bluesem stoi! Od wielu lat ucztujemy razem muzycznie w pierwszy grudniowy weekend. Nie może was zabraknąć i tym razem!
1 grudnia (czyli trzy dni przed faktyczną Barbórką, która na Śląsku jest obchodzona w dzień św. Barbary) zapraszamy na Bluesową Barbórkę!

Gospodarz wieczoru red. Piotr Baron

Na scenie wystąpią:

Jimmy Thomas & Mark Olbrich Blues Eternity (GB)

Mieszkający od 33 lat w Wielkiej Brytanii MARK ”Bestia” OLBRICH (git. basowa) w swoim zespole skupił znakomitych muzyków. Obecny skład jego grupy to:
Jimmy Thomas (voc. – Louisiana, USA) – występował wcześniej z takimi gwiazdami jak Tina Turner, Lou Reed, Gary Moore, Otis Grand i Albert King, współpracował z The Rolling Stones i Johnem Lennonem. Był producentem zespołu Procol Harum w ich wczesnym okresie.
Laurie Garman – wiodący harmonijkarz Wielkiej Brytanii (rozpoczął karierę z Freddie  Kingiem w USA w 1965 roku! Grał z Bobem Marley’em, Gerry’m Rafferty, The Yardbirds…)
Eddie Angel – gitarzysta uważany za jednego z czterech czołowych brytyjskich bluesowych wirtuozów tego instrumentu, grywał m.in. w zespole Ike’a Turnera.
Mark Olbrich – najbardziej odlotowy basista bluesowym na Ziemi według Zbyszka Hołdysa. Jego zespół Blues Eternity emanuje jego twórczą energią – i fani to potwierdzają. Mark gra na basie 4, 5 lub podczas niektórych występów 8 strunowym.
MARK OLBRICH BLUES ETERNITY to zespół jak żaden inny wierny złotej zasadzie B.B. Kinga: If you don’t have the blues you have a hole in your soul.

Możemy się więc spodziewać na koncercie nieprzeciętnych emocji i potężnej dawki energii.

WBand (CZ/SK)

Grupa istnieje od 2012 roku. Na jej czele stoi Walter Bartoš, wirtuoz bezprogowej, basowej gitary (a także były poseł do czeskiego parlamentu i aktualny wice-prezydent granicznego, czeskiego miasta Strażnice). Słowacki gitarzysta i śpiewak Palo Hrnčirík to jedna z najbardziej wyrazistych postaci słowackiej sceny bluesowej. Drugi gitarzysta, Walter Bartoš Jr. od najmłodszych lat rozwijający się i podpatrujący ojca dziś stanowi mocną podporę jego zespołu. Miroslav Mikeska zaś to perkusista o mocnym, swingującym obliczu.

Na repertuar grupy składają się kompozycje lidera i Palo Hrnčiríka a także ambitne tematy z repertuaru Richie Kotzena (Burn It Down), Matta Schofielda (Oakville Shuffle i Don’t Know What I´d Do) czy Joe Bonamassy (Lonesome Road Blues i If Heartaches Were Nickels).

Palo Hrnčirík – gitara, śpiew
Walter Bartoš – bas, śpiew
Walter Bartoš Jr. – gitara
Miroslav Mikeska – perkusja

Diapositive (PL)

Diapositive powstało w 2014 z inicjatywy gitarzysty Jakuba Pytka. Poruszający się na granicy bluesowego i rockowego brzmienia zespół w ciągu trzech lat działalności zagrał wiele koncertów a w lutym 2017 wydał pierwsze promowane singlem EP „On The Crossroads”.

Skład:
Anna Kopeć – wokal
Piotr Nawrocki – gitara
Jakub Pytka – gitara, wokal
Paweł Szarnicki – bas
Grzegorz Fieber – perkusja

Bilety w cenie:

Bilety w przedsprzedaży:  45 zł
W dniu koncertu:  50 zł

 

 

 

Powrót