imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Blues Brunch

23 kwietnia. Start o 12.00.

Blues Brunch to jedna z kwietniowych tradycji Sztygarki. Koncert połączony z przekąskami o godz. 12.00 to ukłon w stronę tradycji USA, miejsca w którym narodził się blues. Tym razem na Blues Brunchu zagra Amiya – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka, artystka.

Amiya urodziła się w 1982 roku w Gnieźnie. Od dzieciństwa malowała i śpiewała. Jako ośmiolatka wyjechała z rodziną do Niemiec, gdzie mieszkała przez 30 lat.Tam ukończyła gimnazjum artystyczne i studia językowe o profilu tłumacza i korespondenta. Biegle włada czterema językami: niemieckim, hiszpańskim, angielskim i polskim. W 2019 roku wróciła na stałe do Polski. Mieszka w Gdańsku gdzie zawodowo zajmuje się malarstwem i muzyką.

Nowa, niedawno wydana płyta Amiyi „ROOTS” odnosi sukcesy.
Konsekwentnie grana na antenach stacji radiowych całego kraju doczekała się pozytywnych recenzji (m.in. Twój Blues) oraz zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu „Blues Aperitiv /ALIVE” w Czechach. Płyta, zdobyła 9. miejsce na liście płyty roku 2022 w Pełni Bluesa (InteriaMuzyka), stylistycznie mieści się w gatunku roots’blues oraz soul z domieszką old school jazzu, a także muzyki funkowej i latino. Wokalistka wraz z zespołem kontynuuje promocję albumu w formie LIVE koncertów. Amiya jest autorką muzyki i tekstów znajdujących się na płycie „Roots”, która jest pierwszym wydawnictwem pod szyldem jej wytwórni „Amiyasart Records”.

Zespół LIVE to:
Wokal – Amiya
Gitara – Kacper Wozniak
Piano – Mateusz Nawrot
Bas – Marek Nawrot
Perkusja – Robert Jechanowski

Cena biletu 65 zł, w tym poczęstunek

Powrót