imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

INDUSTRIADA – SZYB PREZYDENT I KOMPLEKS SZTYGARKA 8 czerwca 2019

INDU-BAL Z OKAZJI UKOŃCZENIA BUDOWY SZYBU PREZYDENT!

12.00-21.00
Tanecznym krokiem na Szyb – wejście na wieżę szybową
Wejdź na taras Wieży Wyciągowej Szybu Prezydent by podziwiać niezwykłą panoramę Chorzowa i okolicy.

13.00-21.00
Tradycyjna karuzela z początku XX wieku HIT
Pod Wieżą Szybu Prezydent stanie najprawdziwsza karuzela pochodząca z początku XX wieku, jedyny taki eksponat w Polsce.

14.00-18.00
Cały ten indu-jazz… – animacje
Na jeden czerwcowy dzień na terenie Sztygarki będzie można spotkać postaci z lat ’30 XX wieku, które – topiąc się w tłum, animując, zabawiając – urządzać będą pokazy tańca w stylu swing i charleston, także do dźwięków muzyki ludowej.

14.00-19.00
Zaginione koło linowe Szybu Prezydent – gra terenowa HIT (dla dzieci)
Gra terenowa z wykorzystaniem prostej, obrazkowej mapy. Zadaniem dzieci jest odwiedzenie wszystkich miejsc i rozwiązanie zagadek, które znajdą na każdym punkcie patrolowym.

14.00-19.00
Zbuduj swój Szyb – warsztaty plastyczne (dla dzieci)
Najmłodsi uczestnicy Święta Szlaku Zabytków Techniki będą mogli zabrać ze sobą miniaturkę Wieży Wyciągowej na pamiątkę. Do jej zbudowania wykorzystamy siano, tak jak to kiedyś było na festynach.

14.00-19.00
Zabawy z naszej klasy – gry i zabawy (dla dzieci)
Rzut obręczami w butelkę, klasy, kapsle, przeciąganie liny czy skoki w przysłowiową „gumę” to tylko kilka z zabaw z dawnych lat. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w grach, przenosząc się na ówczesne podwórko.

14.00-19.00
Girlandy na bal – warsztaty plastyczne (dla dzieci)
Bajtle odwiedzające Industriadę pod Szybem Prezydent będą mogły wykonać ozdoby wzorem z przeszłości. Girlandy to nie tylko warsztat plastyczny, ale i niezła zabawa!

14.00-19.00
Wystawa zdjęć archiwalnych poświęconych budowie Szybu Prezydent – wystawa fotograficzna
14.45, 15.45, 16.45, 17.45 – spacer z przewodnikiem
Wystawa zdjęć dokumentujących powstanie Wieży Wyciągowej Szybu Prezydent.

15.00-19.00
Przed balem od kuchni – warsztaty kulinarne (dla dzieci)
Niezbędną częścią ważnej uroczystości, balu czy przyjęcia, jest element kulinarny. Szef Kuchni Restauracji Prezydent pasją do gotowania zaraził się od swojej babci. Tę pasję, poprzez zabawę, chcielibyśmy przekazać najmłodszym uczestnikom Industriady.

15.00-19.00
Szyb z kwiatów – instalacja artystyczna
Inspirując się zdjęciem dzieci jadących na pochodzie z kwiatową repliką Szybu Prezydent, stworzymy niepowtarzalną rzeźbę kwiatową właśnie w kształcie „Prezydenta”.

15.30, 16.30, 17.30
Dekada oczami Prezydenta – film dokumentalny – projekcja filmu
Dekada to idealny moment, aby przypomnieć sobie jak wyglądały początki Industriady, jej przebieg i rozwój na przestrzeni tych wszystkich lat.

16.00, 17.00, 18.00
Wieża Wyciągowa Szybu Prezydent jako drogowskaz na zakrętach historii Śląska – dr Jacek Kurek – prelekcja popularnonaukowa
Intrygująca prelekcja hipnotyzującego doktora Jacka Kurka o początkach Szybu Prezydent, który jest ważnym punktem na mapie Szlaku Zabytków Techniki oraz jego obecności w dziesięcioletniej historii Industriady.

17.00-20.00
Potańcówka pod Szybem – koncert
Na scenie umieszczonej w cieniu Szybu Prezydent Prezentować się będą na niej różne zespoły, organizując tym samym mały przegląd muzyczny. Dookoła rozwieszone zostaną świecące girlandy i dekoracje.

 

Powrót