imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

100-lecie filmu „Charlie żołnierzem”

14.04, godz. 19:00
Wyjątkowy pokaz niemego filmu z muzyką na żywo zespołu Czerwie!

W 2018 roku obchodzimy 100 lecie filmu „Charlie żołnierzem” z tej okazji w Restauracji Prezydent przygotowaliśmy pokaz filmu z muzyką na żywo.
Dodatkowo koncert odbędzie się 2 dni przed 129. rocznicą urodzin Artysty!

„Charlie Żołnierzem” (1918 ), reż.: Charlie Chaplin
Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?

„CZERWIE”. Jest to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Są twórcami m.in muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy”; na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padlina” . Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego (m.in M. Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała się różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku.
CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Skład:
Wojtek Zaborowski,
Maciek Kudłacik,
Paweł Zawarus,
Piotrek Bogunia

Na scenie usłyszymy takie instrumenty jak; perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Recepcji Kompleksu Sztygarka tel.: 32 249 59 92

Powrót