imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Please leave this field empty.

ŻYCIE: TRZY WERSJE

Yasmina Reza

16.10.2017, godz.: 19:00

WERSJE: trzy
PARY: dwie
WIECZÓR: jeden
ŻYCIE: trzy wersje

„Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku. Sztuka Yasminy Rezy ukazuje trzy warianty tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Kluczowe dla rozwoju wydarzeń kwestie umieszczone w części pierwszej, przybierają zgoła odmienny przebieg i finał w następnych dwóch odsłonach. Obserwujemy jak pozornie nieistotne szczegóły powodują, że dobrze wychowani bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicze, idą za emocjami i finalnie nie mogą nad nimi zapanować. Zmagania reguł społecznych z niezmienną od wieków ludzką naturą zmienia towarzyskie spotkanie w pole bitwy, na szczęście tylko na słowa…
Po prostu – KOMEDIA, można nawet powiedzieć klasyczna, z czterema świetnymi rolami.

Przekład: Piotr Szymanowski
Reżyseria: Jerzy Schejbal
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Obsada:
Martyna Trawczyńska,
Jerzy Schejbal,
Olga Sawicka,
Sławomir Pacek

Spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 70. urodzin Jerzego Schejbala, znanego zarówno publiczności Teatru Polskiego i Teatru Powszechnego w Warszawie, jak i telewidzom i kinomanom w całej Polsce aktora, który zyskał ostatnio ogromną sympatię widzów dzięki udziałowi w filmie „Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy” oraz w serialach „M jak Miłość”i „Dom nad rozlewiskiem”.

Yasmina Reza – znana francuska aktorka i pisarka, autorka wystawianych na całym świecie sztuk, w tym słynnego „Boga mordu”, „Przypadkowego  człowieka” oraz  „Rozmowy po pogrzebie”.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w Recepcji Kompleksu Sztygarka

Powrót