imię i nazwisko

e-mail

treść zapytania

Please leave this field empty.

BLUES BRUNCH BOO BOO DAVIS – Bluestracje

23.04.2017 r., godz.: 12:00
To już XVIII edycja jednego z największych festiwali bluesowych w Polsce! W ramach tegorocznej edycji na scenie Sztygarki wystąpi Boo Boo Davis!

Muzyczny Blues Brunch z bufetem przekąskowym

Boo Boo Davis to jeden z ostatnich „prawdziwych” bluesmanów – takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych.

Urodził się i wychował w miejscowości Drew w stanie Missisipi – w samym sercu Delty, czyli krainy, która pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku stała bawełną. To właśnie podczas pracy na polu Boo Boo wyrobił sobie silny głos, będący dzisiaj jego znakiem firmowym. Rozgrzał on do czerwoności niejeden głośnik… a podobno kilka nawet zepsuł! Ponieważ praca na polu wymagała dużej ilości rąk do pracy, Boo Boo nie miał okazji chodzić do szkoły, i z tego powodu nigdy nie nauczył się czytać ani pisać.

Na początku lat 60. Davis przeprowadził się z Delty bardziej na północ, do St. Louis, gdzie wrósł w lokalną muzyczną scenę. Jednak pomimo tej przeprowadzki, jego muzyka do dziś pozostaje w swym duchu i atmosferze dogłębnie „południowa”, nierozerwalnie związana z Deltą Missisipi.

Davis ma na koncie siedem płyt (wydanych przez Black and Tan Records), wszystkie bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków. Ostatnia z nich ukazała się w listopadzie 2010 i jest zatytułowana „Undercover Blues”. Nagrań dokonano w Szwajcarii, metodą analogową i przy użyciu vintage’owego sprzętu. Każdy z utworów zarejestrowano za pierwszym podejściem. Amerykański magazyn bluesowy Living Blues napisał, o krążku Davisa: jest jak powiew świeżego powietrza. Płyta, choć studyjna, była nagrywana „na setkę”, dzięki czemu zawarte na niej dźwięki są naładowane emocjami, a brzmienie jest bardzo spójne.

W połowie roku 2008 zrodziła się idea grania w trio, bez basisty. Pomysł spotkał się z aprobatą publiczności, która często nie może uwierzyć, że tak pełne brzmienie jest generowane przez zaledwie trzy osoby!

Boo Boo Davis – harmonijka ustna i śpiew
Jan Mittendorp – gitara
John Gerritse – perkusja

 

MENU

ZUPA
Krem z pomidorów i bazylii podany z grzankami

FINGER FOOD

Minisałatka grecka
Royal warzywny
Vol-au-vent z pastą krewetkową
Gratin z selera z serem pleśniowym
Tarta z boczkiem
Capresse
Mus chrzanowy z jajkiem
Ciasteczka francuskie z pastą ziołową

DESERY

Kołocz z serem i makiem
Panna cotta
Ganasz czekoladowy z pomarańczą

 

Cena biletu: 60 zł
W cenie bufet przekąskowy

Rezerwacje pod nr tel.: 32 249 59 92

Powrót